1

Oyun Hamuru
Oyun hamuru her çocuğun favorisidir. Toksik olmadığı ve tekrar kullanılabilir olduğu için her yaştan çocuk için mükemmel bir oyuncaktır.

Masada genellikle kurumuş hamur bulsanız da, bu basit oyuncağın faydaları maliyetlerinden çok daha ağır basar.  

Oyun hamuru çocuklara saatler süren sınırsız eğlence sunmakla kalmaz. Gelişimine de katkıda bulunur.
 
İnce motor becerilerini geliştirir 
Çocuklar oyun hamurunu farklı şekillerde şekillendirirken, aslında minik ellerini güçlendiriyorlar. Ezme, yuvarlama, düzleştirme ve daha fazlası, çocuklarınızın kalem tutma veya makas kullanma gibi gelecekte faydalı olacak ince motor hareketler için el kaslarını geliştirmelerine yardımcı olur. 

Çocuklar için sakinleştiricidir 
Zaman zaman çıkardığınız yumuşacık stres topu gibi, oyun hamurunu sıkmak da çocuklarınızı sakinleştirmeye yardımcı olmak için harikadır. Hamur ile oynamak, gerginliği hafifletmeye, fazla enerjiyi serbest bırakmaya, odaklanmayı güçlendirmeye ve duyguları ifade etmeye yardımcı olabilir. Çocuğunuz stresli hissediyorsa, onu bir kap oyun hamurunun başına geçirin ve endişelerinin kaybolup gitmesini izleyin. 

Yaratıcılığı teşvik eder 
Elinizde ne kadar renk olursa olsun, çocuklarınızın oyun hamuruyla yapabileceği sınırsız sayıda kreasyon vardır. Sıfırdan nesneler yaratmak, çocuğunuzun hayal güçlerini geliştirmeye ve yenilikçi yollarla düşünmeye teşvik eder.

El-göz koordinasyonunu geliştirir 
Oyun hamuru ile birlikte kullanılan oklava ve kurabiye kalıbı gibi farklı malzemeler ve aletler çocuğunuzu  malzemeleri kendi fikirlerine göre yönlendirmeye zorlayarak el-göz koordinasyonunu geliştirir.

Sosyal becerileri geliştirir 
Oyun hamuru, diğer çocuklar ve hatta yetişkinlerle birlikte oynanabilen, sosyal bir ortam oluşturmak için harika bir uygulamadır. Çeşitli renkleri, araçları ve malzemeleri paylaşmak ve birlikte tartışmak ve işbirliği yapmak için bolca zaman geçirmek arasında, çocuğunuz sosyal becerileriyle ilgili harika pratikler yapacaktır. 

Okuryazarlığı ve aritmetiği destekler 
Özellikle okuma veya matematik gibi zor konular hakkında çocukları öğrenmeye teşvik etmek zordur. Oyun hamuru çocuklara saymayı, şekilleri, açıklamaları ve daha fazlasını öğretmek için harika bir araçtır.

Oyun zamanını teşvik eder 
Günümüzün teknoloji odaklı dünyasında, çocuklar sürekli olarak bir sonraki ekrana çekilmektedir. Çocuklarınızın bütün gün televizyon karşısında oturmasına izin vermek yerine, onlara oyun hamuru verin. Oyun hamuru, bir dizi duyu ve beceriyi kullanırken çocukların yavaşlamasına ve oynamaya odaklanmasına yardımcı olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR